Aktuālo slēpošanas inventāra piedāvājumu aicinām apskatīt e-veikala sadaļā "slēpošana". Neskaidrību gadījumā aicinām ar mums sazināties, lai izvēlētos atbilstošu inventāru.

Daži vienkārši orientieri:

Slēpes trasēm

Parasti 45mm platas (44,45,46mm): slēpes, kas konstruētas slēpošanai sagatvotās slēpošanas trasēs - uz cietas, koptas virsmas un stingras vai ar ievilktām slēpošanas sliedēm ; šīs slēpes var būt paredzētas:

  • klasiskajam solim (slēpes liek paralēli vienu otrai, braucot pa sagatavotām sliedēm un atsperotie uz lipīgi sasmērētas vai rievotas slēpes vidusdaļas, ko izspiež līdz virsmai; šai tehnikai ir līdzība ar iešanu vai skriešanu); klasiskā stila slēpes var būt arī  "nevaskojamās" - ar speciālu slīdvirsmas apstrādi (Optigrip, Beargrip, utt), kad visa slēpes virsma  ir vienlaikus atspēriena virsma un slīdvirsma.
  • slidsolim (brīvajam stilam), kur slēpes liek "skujiņā" -kā slidojot -un atsperas uz slēpes sānu malas jeb "kants". Slēpes apakšpusē ir viscaur slīdošas. 
Abu slēpošanas stilu/tehniku slēpes konstruktīvi atšķiras un ir zināmā mērā pretpoli: klasikas slēpe ir elastīga un atsperīga un parasti garāka, bet slidsoļa slēpes ir īsākas un izteikti cietas, jo uz to kants ir jāvar atsperties kā uz slidas asmens.

Koptās un speciāli sagatavotās slēpošanas sliedēs var slēpot ar slēpēm, kuru platums nepārsniedz 60 mm. Slēpotāju pašu iebrauktās vai stipri izdangtās sliedēs parasti ietilpst arī platākas slēpes.

Ar šaurajām trašu slēpēm parasti var slēpot arī iebrauktās sliedēs, tomēr šīs slēpes tam nav paredzētas. Šauras slēpes ārpus koptām trasēm var būt nestabilas un ar pārlieku mazu virsmu, kai mīkstā sniegā slēpošana būtu patīkama. 

Ir mēģinājumi vienā slēpē apvienot klasiska stila un slidsoļa slēpes īpašības, tomēr šādi centieni būtu salīdzināmi ar mēģinājumu izgudrot slidas, kas ir vienlīdz labas daiļslidošanai un hokejam.

"Meža" jeb beztrašu, pārgājienu  slēpes

Meža slēpes (parasti 54-75mm platumā) aizvien ir "slēpojamas", tomēr ir platākas par trašu slēpēm. To elastība, īpaši priekšdaļas elastība) ir piemērota slēpošanai dziļākā sniegā. Slepju platums nodrošina lielāku stabilitāti uz neparedzamas virsmas. Elastīgais priekšgals pasargā no slēpes ieurbšanās kupenās, sasalušās zemsniega grambās un citos apvidus reljefa elementos. Arī meža slēpes dziļā un mīkstā sniega grimst, bet to priekšgala elastība gādā par drošību un komfortu.

Meža slēpes atspēriena zona var būt rievaina, tādējādi ļaujot atsperties arī bez atspēriena vaska un vieglāk tikt augšā kāpumos, kur citādi uzkāpt būti grūtāk. Uz cietas virsmas un ledus šīs pēdas rievas var radīt troksni.

Ar meža/ apvidus slēpēm slēpo "klasiski".

Vai "plastmasas" slēpes ir jasmērē? Jā -visas slēpes ir jākopj un jāsagatavo; koptas slēpes nevien labak slīd un ļauj atperties bez izslīdēšanas atpakaļ, bet arī labāk saglabājas ( daudz ilgāk kalpo). 

Nūjas

Klasiskajā stilā parasti nūjas grums ir 80-85% no slēpotāja auguma, slidsolī - ap 90%.


.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.